سامانه مدیریت تردد پایانه های مرزی

 مدیریت 

تردد پایانه های مرزی
مقدمه:

در سال های اخیر برای کنترل خودروها در مرزها از نیروهای انسانی و ثبت دستی پلاک های خودروها استفاده می شد که علاوه بر خطاهای انسانی و کاهش سرعت عبور خودروها ، مشکلات زیادی در گزارش گیری و بررسی تاریخچه خودروها وجود داشت.

راه اندازی سیستم پلاک خوان به رفع مشکلات موجود منجر شده و با استفاده از فناوری های بروز امکانات جدیدی نیز در اختیار کاربران قرار داده است.

سیستم پلاک خوان با استفاده از تکنولوژی پردازش تصویر و شبکه های عصبی اطلاعات موجود در پلاک خودرو را به کمک OCR استخراج کرده و به حروف و کلمات واقعی تبدیل می کند. OCR فناوری ای است که برای تبدیل عکس به نوشته استفاده می شود.

در همین راستا شرکت رایانه صنعت آذر پاد با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه نرم افزار، سخت افزار ،شبکه و ... گامی بلند در راستای این هدف برداشته است و در تلاش است در این زمینه از جایگاه بالایی در کشور برخوردار گردد. هم چنین شرکت رایانه صنعت آذر پاد در تلاش است با یکپارچه کردن کنترل ورود و خروج خودروها از مرز های کشور ، گامی بزرگ و موثر در راستای امنیت کشور بردارد.

مزایای سیستم:

سیستم پلاک خوان در طی سالهای اخیر که پلاک های لیزری روی خودروها نصب بودند درصد موفقیت پایینی داشته است. در واقع بنای این سیستم ها با این نوع پلاک ها گذاشته شد. سالهای بعد و با جایگزینی این پلاک ها با پلاک ایران، تحقیق و توسعه روی این نوع از پلاک ها آغاز گردید.استفاده از سیستم پلاک خوان با مکانیزه کردن امور و کاهش خطاهای انسانی ، قابلیت پیگیری و رجوع به اطلاعات گذشته به صورت کامل وجود دارد.

سیستم پلاک خوان رسا که توسط شرکت رایانه صنعت آذر پاد طراحی شده است، نسبت به سایر سیستم هایی که قبلا طراحی شده اند، مزایایی دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. از جمله مزایای این سیستم می توان به درصد بالای موفقیت آن در قرائت پلاک های مختلف از جمله پلاک های کشور ایران ، ترکیه، گرجستان، روسیه، آذربایجان و پلاک های ترانزیت اشاره کرد. این سیستم از سرعت بسیار بالای در خواندن و پردازش پلاک ها دارد. در هر مرحله بعد از قرائت پلاک ،با توجه به میزان دقتی که به کار گرفته شده است، درصدی اختصاص داده می شود. این سیستم توانایی بالایی در یادگیری دارد و در هر مرحله می تواند به کمک تصاویر قبلی میزان دقت خود را در قرائت پلاک ها بهبود دهد.

امکانات سیستم:

این سیستم برای شناسایی پلاک خودروها در پایانه های مرزی طراحی شده است . خودروها در پایانه مرزی در حال ورود به کشور یا خروج از کشور هستند. که تشخیص این امر یعنی ورود یا خروج خودروها توسط نرم افزار به راحتی امکان پذیر است.

در این سیستم امکان شناسایی پلاک های ترانزیت ایرانی،پلاک کشورهای ایران ،ترکیه ،آذربایجان، روسیه و گرجستان وجود دارد .

در این برنامه میتوان هم از طریق عکس و هم از طریق ویدیو پلاک ها را شناسایی کرد. که در هنگام قرائت پلاک از روی ویدیوها این عمل از طریق بررسی فریم به فریم ویدیو انجام می شود. در این سیستم با توجه به زمان تصویر برداری نوع تنظیمات متفاوتی روی نرم افزار اعمال می شود. با توجه به ساعتی که در سیستم به عنوان آغاز شب تعریف شده است، میزان حساسیت سیستم افزایش پیدا می کند و محاسبات و بررسی ها با توجه به نور کم و حساسیت های مربوط به شب تغییر پیدا می کند.

سایر امکانات:
  • قرائت پلاک با زاویه‌های متنوع
  • دقت قرائت بالا
  • قرائت پلاک مخدوش و پوشانده شده
  • امکان تهیه گزارش های متنوع به تفکیک تاریخ و ساعت و ورود یا خروج ، شماره درب و ....

دی ان ان