اخبار

نسل جدید ویندوز به‌زودی از راه می‌رسد

چهارشنبه, 05 خرداد,1400

نسل جدید ویندوز به‌زودی از راه می‌رسد

ساتیا نادلا به بزرگ‌ترین بروزرسانی ویندوز ۱۰ اشاره می‌کند

روز گذشته ساتیا نادلا در کنفرانس سالانه‌ی توسعه دهندگان مایکروسافت تحت عنوان Build در مورد بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ صحبت کرد.

مدیرعامل مایکروسافت اطلاعات زیادی از این بروزرسانی منتشر نکرد اما از آن به عنوان نسل جدید ویندوز یاد کرد که تنها به ویندوز ۱۰ محدود نمی‌شود. از سخنان او می‌توان نتیجه گرفت که این بزرگ‌ترین بروزرسانی این سیستم‌عامل از زمان عرضه‌ی آن در سال ۲۰۱۵ بوده و ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه خواهد کرد. طبق سخنان نادلا این بروزرسانی بزرگ‌ترین آپدیت ویندوز در یک دهه‌ی گذشته خواهد بود و فرصت‌های اقتصادی زیادی برای توسعه‌دهندگان این پلتفرم به همراه خواهد داشت. او در ادامه‌ی سخنان خود افزود که در چند ماه گذشته خودش شخصا روی این پروژه نظارت داشته و هیجان زیادی برای نسل جدید ویندوز دارد.

او وعده‌ی فرصت‌های جدیدی برای تمامی توسعه‌دهندگانی که در حال حاضر روی این پلتفرم کار می‌کند، داده است. همچنین از توسعه‌دهندگان جدیدی که به دنبال پلتفرمی جدید و خلاقانه برای ساخت، توزیع و کسب درآمد از برنامه‌های خود هستند نیز با آغوش باز استقبال می‌کند. مایکروسافت بزودی اطلاعات تکمیلی در این باره را منتشر خواهد کرد.

کنفرانس سالانه‌ی Build روی توسعه‌دهندگان تمرکز دارد. در نتیجه روی سخنان نادلا با طیف خاصی از کاربران ویندوز بود. با این حال نسل جدید ویندوز تنها به این قشر خاص خلاصه نشده و پی‌سی گیمرها نیز باید منتظر ویژگی‌های جذاب و بهبود‌های فراوانی باشند. مایکروسافت زمان زیادی را برای این بروزرسانی که با اسم رمز Sun Valley شناخته می‌شود، صرف کرده است. با توجه به آگهی‌های استخدام و اطلاعات لو رفته از این بروزرسانی می‌توان انتظار بهبود‌های قابل توجهی در ظاهر و رابط کاربری ویندوز داشت.

تیر ماه امسال ششمین سالگرد عرضه‌ی ویندوز ۱۰ است و زمان مناسبی برای یک رویداد معرفی خواهد بود. با توجه به رویکرد مایکروسافت در چند وقت اخیر می‌توان انتظار حذف عدد ۱۰ از نام این سیستم‌عامل و ساده سازی آن به Windows باشیم.

 

منبع

Print
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان