اخبار

زمان احتمالی عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل و مادربردهای Z690 به بازار مشخص شد

ﺳﻪشنبه, 16 شهریور,1400

زمان احتمالی عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل و مادربردهای Z690 به بازار مشخص شد

کمتر کسی را می‌توان یافت که به اخبار سخت‌افزار کامپیوترهای شخصی علاقه‌مند باشد و اخبار مرتبط با پردازنده‌های نسل‌دوازدهمی آلدر لیک اینتل را دنبال نکند. این پردازنده‌ها حتی برای طرفداران محصولات AMD نیز اهمیت بسیاری دارند؛ زیرا هرچه رقابت میان اینتل و AMD نزدیک‌تر شود، این کاربران هستند که می‌توانند محصولات دلخواهشان را با قیمتی ارزان‌تر و البته عملکرد به‌مراتب بهتر بخرند.

تاکنون، اطلاعات بسیاری از پردازنده‌های آلدر لیک منتشر شده است که به مشخصات سخت‌افزاری و محصولات سازگار و حتی قیمت آن‌ها می‌توان اشاره کرد. در‌این‌بین، WCCFTech گزارشی نیز منتشر کرده است که به زمان احتمالی عرضه پردازنده‌های جدید اینتل اشاره می‌کند. گفته می‌شود این پردازنده‌ها قیمت به‌مراتب گران‌تری از پیش‌بینی‌های قبلی خواهند داشت.

در گزارش VideoCardz به‌نقل از WCCFTech، منابع آگاه از احتمال عرضه پردازنده‌های سری Alder Lake-S در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) خبر می‌دهند. این وب‌سایت معتبر ادعا می‌کند که عرضه محصولات جدید اینتل با برگزاری رویداد Innovation هم‌زمان نخواهد بود و در برنامه جداگانه‌ای روانه بازار خواهد شد. رویداد Innovation اینتل در‌حال‌حاضر برای ۲۷ اکتبر (۵ آبان) برنامه‌ریزی شده است و انتظار می‌رود محصولات جدید اینتل معرفی شود. تاریخ عرضه اصلی آن‌ها نیز تقریبا برای چهار هفته بعد تعیین شده است.

اینتل هم‌زمان با معرفی و عرضه پردازنده‌های سری آلدر لیک، اولین تراشه پرچم‌دار Z690 خود را برای نسل جدید CPUها ارائه خواهد کرد. این نخستین مدل از مادربردهای سری 600 اینتل است که با معرفی و عرضه سایر مدل‌ها در اوایل سال ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد. مادربردهای Z690 از سوکت LGA1700 بهره می‌برند و تنها با پردازنده‌های نسل جدید اینتل و به‌احتمال خیلی زیاد نسل بعدی آن (سری Raptor Lake) تطابق خواهند داشت. این مادربردها به تراشه Z690 مجهز‌‌‌ند و از استاندارد حافظه DDR5 نیز پشتیبانی می‌کنند و با ماژول‌های DDR4 نیز سازگار‌‌‌ند.

منبع

Print
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان